Providing you the best range of stainless steel automatic uei over head conveyor with effective & timely delivery.
₹ 6000 / Meter Get Latest Price
| Load Capacity | 30 kg/m |
| Conveyor Length | 10 m |
| Speed | 3 m/min |
| Material | Stainless Steel (SS) |
| Application/Usage | Industrial |
| Drive Type | Electric Motor |
| Track Material | Mild Steel |
| Type | Flexible Conveyors |
| Brand | UEI |
| Belt Material | Stainless Steel |
| Machine Type | Automatic |
| Surface Finishing | Galvanized |
| Automatic Grade | Automatic |
Minimum order quantity: 1 Meter
R.Kumar (Proprietor)
United Engineering Industries, Chennai
DP-69/D, SIDCO Industrial Estate
Chennai - 600044, Tamil Nadu, India